[vc_row row_height_percent=“0″ override_padding=“yes“ h_padding=“2″ top_padding=“4″ bottom_padding=“4″ overlay_alpha=“50″ gutter_size=“3″ column_width_percent=“80″ shift_y=“0″ z_index=“0″][vc_column width=“1/2″][vc_custom_heading]KDE SE BERE MED[/vc_custom_heading][vc_separator sep_color=“color-210407″ el_width=“60px“ el_height=“5px“][vc_column_text]Bylo by vhodné hned na začátek říci, že včelky nesbírají med a nenosí ho zpět do úlu. Vznik medu je složitý proces. Zkusíme ho však pro Vás trochu zjednodušit. Včelky posbírají nektar z květin, obohatí je o látky ze svého těla, uloží ho do plástů a nechají ho zrát.

Tak postupně vzniká z medového roztoku hustý med. V momentě, kdy je med hotový, jsou buňky zavíčkovány. Možná Vás napadá otázka proč to ty včely a rostliny vůbec dělají? Včely ukládají med pro přežití v průběhu zimy. Průměrné včelstvo spotřebuje za jednu zimu až 20kg medu. A rostliny? Nektar pro samotnou rostlinu má velký význam, jelikož na něj láká opylovače jako jsou včely nebo čmeláci, kteří na svém těle roznášejí pyl a tím rostliny opylují.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column column_width_percent=“100″ position_vertical=“middle“ gutter_size=“3″ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/2″][vc_single_image media=“230″ media_width_percent=“80″ alignment=“center“][/vc_column][/vc_row][vc_row unlock_row=““ row_height_percent=“0″ overlay_alpha=“50″ gutter_size=“3″ column_width_percent=“80″ shift_y=“0″ z_index=“0″][vc_column column_width_percent=“100″ align_horizontal=“align_center“ gutter_size=“3″ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/1″][vc_custom_heading]JAKÉ DRUHY MEDU U NÁS KOUPÍTE[/vc_custom_heading][vc_separator sep_color=“color-210407″ el_width=“60px“ el_height=“5px“][/vc_column][/vc_row][vc_row row_height_percent=“0″ overlay_alpha=“50″ gutter_size=“4″ column_width_percent=“80″ shift_y=“0″ z_index=“0″][vc_column column_width_percent=“100″ align_horizontal=“align_center“ gutter_size=“3″ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/3″][vc_custom_heading heading_semantic=“h3″ text_size=“h3″]Květový[/vc_custom_heading][vc_single_image media=“405″ media_width_percent=“20″ alignment=“center“][vc_column_text]Tento druh medu pochází z nektarů květů, který včely sbírají. Nektar je cukernatá tekutina, kterou vytvářejí některé rostliny. Květový med bývá většinou světlé barvy. Je možné, že v chuti ucítíme aroma květiny, ze které většina nektaru pochází. Je samozřejmé, že med nebude nikdy pouze z nektaru z jedné rostliny.
Tento med po odebrání včelám velmi rychle krystalizuje.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column column_width_percent=“100″ align_horizontal=“align_center“ gutter_size=“3″ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/3″][vc_custom_heading heading_semantic=“h3″ text_size=“h3″]Medovicový[/vc_custom_heading][vc_single_image media=“403″ media_width_percent=“20″ alignment=“center“][vc_column_text]Medovicový med se od toho květového liší v tom, z jakého nektaru je vytvořen. Nektar musí pocházet z medovice, což je lepkavá a sladká hmota, kterou produkují mšice a jiný hmyz žijící na jehličí a listí různých stromů.
Medovicový med poznáte podle toho, že je tmavší než květový med. V chuti poznáte kořenitější a výraznější tony.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column column_width_percent=“100″ align_horizontal=“align_center“ gutter_size=“3″ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/3″][vc_custom_heading heading_semantic=“h3″ text_size=“h3″]Pastový[/vc_custom_heading][vc_single_image media=“404″ media_width_percent=“20″ alignment=“center“][vc_column_text]Pastování je jedna z mechanických úprav medu. Provádí se tak, že se několik dní med míchá, drobné krystalky vznikající v medu se zakulacují a tím vzniká pastová konzistence. Takto upravený med už nekrystalizuje, ale stále v něm zůstávají všechny enzymy, vitamíny a zdraví prospěšné látky. Med poznáte podle světlé barvy a máslové konzistence.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_height_percent=“0″ override_padding=“yes“ h_padding=“2″ top_padding=“2″ bottom_padding=“5″ overlay_alpha=“50″ gutter_size=“3″ column_width_percent=“100″ shift_y=“0″ z_index=“0″][vc_column column_width_percent=“100″ align_horizontal=“align_center“ gutter_size=“3″ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/1″][vc_button button_color=“color-210407″ size=“btn-xl“ outline=“yes“ text_skin=“yes“ custom_typo=“yes“ font_family=“font-555555″ font_weight=“500″ border_width=“2″ icon_position=“right“ icon=“fa fa-arrow-right2″ link=“url:http%3A%2F%2Fkozackymed.cz%2Fobchod%2F|title:Obchod“]Přejít do eshopu[/vc_button][/vc_column][/vc_row][vc_row row_height_percent=“0″ override_padding=“yes“ h_padding=“2″ top_padding=“2″ bottom_padding=“2″ back_image=“247″ parallax=“yes“ overlay_color=“color-jevc“ overlay_alpha=“30″ gutter_size=“3″ column_width_percent=“80″ shift_y=“0″ z_index=“0″ shape_dividers=““][vc_column column_width_use_pixel=“yes“ position_vertical=“middle“ align_horizontal=“align_center“ gutter_size=“3″ override_padding=“yes“ column_padding=“3″ style=“dark“ overlay_alpha=“50″ shift_x=“0″ shift_y=“0″ shift_y_down=“0″ z_index=“0″ medium_width=“0″ mobile_width=“0″ width=“1/1″ column_width_pixel=“900″][vc_icon icon=“fa fa-lightbulb2″ icon_color=“color-210407″ size=“fa-3x“ text_size=“h2″][/vc_icon][vc_custom_heading]VÍTE CO DĚLAT, KDYŽ VÁM MED ZKRYSTALIZUJE?[/vc_custom_heading][vc_column_text]Není se čeho bát. Je důležité vědět, že krystalizace medu není závada a ani nemá vliv na kvalitu medu. Některé medy mají větší tendenci krystalizovat než jiné. Pokud Vám zkrystalizoval med, stačí ho jednoduše zahřát, avšak pozor, teplota nesmí přesáhnout 45 °C. Zničily by se tak cenné enzymy a zdraví prospěšné látky.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_height_percent=“10″ overlay_alpha=“50″ gutter_size=“3″ column_width_percent=“100″ shift_y=“0″ z_index=“0″][vc_column width=“1/1″][/vc_column][/vc_row]