JAK TO CELÉ ZAČALO


Příběh našeho včelařství se začal psát již před několika generacemi v obci Kejšovice. Naše rodina je spjata se včelami po dlouhou dobu. Teprve až v roce 1951 vznikl podnět k tomu věnovat se včelařství na plno. V roce 1967 v obci Dolní Jamné nedaleko Plzně, těsně před invazí vojsk Varšavské smlouvy, vzniklo včelařství tak jak ho známe dnes.

Za dob komunismu, v roce 1980, jsme se stali mistrem lesního závodu s 250 včelstvy. Teprve po roce 1989 jsme opět dostali volnost a naše včelařství se rozrůstá až dodnes.

Už od počátku se snažíme naše medy zpracovávat tradiční cestou a kvalita je u nás na prvním místě.

včelí úl, plástve, včelař, včely, med
Jak se starat o včely, včely, plástev, med, vznik medu

JAK LÉČÍME NAŠE VČELY?


Abychom si udrželi stálou kvalitu našeho medu, musíme udržovat naše včelky zdravé. Včelky jsou jako každý jiný organismus a mohou trpět různými nemocemi. Proto se snažíme udělat maximum, abychom naše včelstva udržovali zdravá.

Nejrozšířenější onemocnění je zákeřná varroáza. Toto onemocnění je způsobené parazitem, který pochází z Indie, kde jsou včely proti němu imunní. Bohužel evropské včely imunní nejsou, proto máme několik metod jak jim pomáháme.

Nejvýznamnější metoda, kterou používáme je ultrazvuk. Pomocí ultrazvuku vyšleme tlak s frekvencí vyšší než je schopné zachytit lidské ucho a tím zničíme parazity, ale neublížíme včelkám. Tato metoda je zcela ekologická a nemá žádné jiné nežádoucí účinky.

KVALITA JE U NÁS NA PRVNÍM MÍSTĚ


Kvalita je pro nás opravdu důležitá. Péče o naše včelky a dodržení všech tradičních postupů na zpracování medu je samozřejmost. Dále je důležité vhodně med uchovávat, aby byl co nejčerstvější pro naše zákazníky. Protože vhodně uchovaný med vydrží až tisíce let.

Naše včelařství se také pyšní certifikáty od Výzkumného ústavu včelařského. Tento certifikát každý rok obhajujeme a díky tomuto certifikátu můžeme označovat naše produkty pod názvem Český med.

kvalitní med, včelí med, domácí med, kvalita především